Przedszkole Nr 370 w Warszawie

Nasi pracownicy

Szczęśliwe jest dziecko, które odnajduje na każdym etapie drogi wychowawcę, zdolnego do udzielenia mu pomocy w stopniowym zdobywaniu siły i zapału, koniecznych do wypełnienia jego ludzkiego przeznaczenia....."

(M. Debesse)

Przedszkole Nr 370 w Warszawie działa od 1983 roku. Ma siedzibę w dużym, okazałym budynku, stojącym w centralnym punkcie osiedla Gocław-Lotnisko. Wspólnie z Gimnazjum Nr 28 tworzy wspólny kompleks oświatowy.
Przedszkole nasze przez swoje położenie, jest placówką mocno wyeksponowaną. Od reszty obiektu odizolowane jest jednak samodzielnym ogrodzeniem, odrębnym wejściem i terenem ogrodu. Mieści się w przestronnych, bardzo widnych pomieszczeniach. Jest dużą jedenastooddziałową placówką. Przedszkole ma dużą szatnię, obszerny korytarz i wiele dodatkowych pomieszczeń. Posiada dużą kancelarię, gabinet dyrektora, pokój dydaktyczny i dwa pomieszczenia socjalne. Chlubą przedszkola jest sala gimnastyczna o powierzchni 100 m2 , wyposażona w profesjonalny sprzęt gimnastyczny. Ogródek przedszkolny to z kolei enklawa zieleni wśród betonowego osiedla. Jest wspaniale zadrzewiony, a kilkunastoletni żywopłot stanowi doskonałą izolację od terenów przyległych. Przed kilkoma laty ogródek został wyposażony w ekologiczny sprzęt ogrodowy do zabaw zręcznościowych. Dla młodszych dzieci przygotowano olbrzymią piaskownicę i zjeżdżalnię. Ogród przedszkolny zajmuje 3300 m2  i jest ozdobą naszego osiedla.

Godziny otwarcia przedszkola 6.30 - 17.00.

Odpłatność za przedszkole

Rodzaj opłaty

Kwota [zł]

Opłata stała

zgodnie z aktualną uchwałą Rady m.st. Warszawy

Ubezpieczenie dziecka

(jednorazowa opłata roczna)

Dzienna stawka żywieniowa

Terminy wnoszenia opłat umieszczane są na tablicy informacyjnej dla rodziców.

Przez ostatnie 20 lat dyrektorem naszej placówki była Janina Tomczyk.  Od dnia 1 września 2003 roku obowiązki dyrektora przejęła mgr Grażyna Kuczbajska. Wicedyrektorem jestJadwiga Kudybińska.

Kadra naszego przedszkola liczy 25 nauczycielek

Nauczyciele stazysci:   Greta Rak, Patrycja Klimaszewska, Anna Legowska, Aleksandra Ognik (nauczyciel j.angielskiego).

Nauczyciele kontraktowi: Edyta Borzęcka, Katarzyna Florczak, Katarzyna Kazimierska - Mazuś, Barbara Kąkol, Elżbieta Kosman, Małgorzata Mróz, Kamila Pałys, Anna Golec, Marcelina Szczyglowska (nauczyciel logopeda), Lucyna Afeltowicz (nauczyciel rytmiki).

Nauczyciele mianowani:
Aneta Gurtatowska, Lena Kołtun (urlop zdrowotny), Jadwiga Kudybińska (wicedyrektor), Monika Łysiak, Joanna Przybylska(urlop zdrowotny), Beata Przygoda, Beata Sobczak, Anna Sołtysiak (urlop wychowawczy), Izabela Wiktorowicz.

Nauczyciele dyplomowani:  Iwona Kaniewska, Grażyna Kuczbajska (dyrektor), Beata Pacana, Urszula Prysak, Magdalena Poloczek (nauczyciel logopeda - urlop wychowawczy).

Informacje o czasie pracy specjalistów zatrudnionych  w placówce:

Psycholog:

mgr Lidia Zienkiewicz

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 16 przy ul. Siennicka 40 (wizyty po wcześniejszym umówieniu) Tel. (22) 610-21-32
pon. 10.00 - 14.00
wt. 8.15 - 12.15